YourAnime.pun.pl - recenzje, dyskusje i wszystko czego dusza zapragnie.

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Potrzeba moderów zgłaszać się !!!

#1 2011-02-05 13:29:45

Kurijuki

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 15
Punktów :   

Recenzja by Kurijuki

Haibane Renmei, jest niewątpliwie jedną z najciekawszych serii jakie oglądałem. Całe anime m okropnie wolno płynącą fabułę, co jest... jej największym plusem. Nie wyobrażam sobie tej serii, gdyby była choć troszeczkę szybsza. Powolna akcja, nastrojowa, instrumentalna muzyka, dobrze przemyślany, innowacyjny scenariusz, czyli recepta na genialne anime.

          Fabuła- Jak już pisałem, jest innowacyjna i dobrze przemyślana, choć szkoda, że nie wszystko zostało wytłumaczone. Fabularnie serii według mnie nie ma żadnych dużych minusów. Dialogi są ciekawe, mimo tępa żółwia nie da się nudzić, natomiast wszystko ma swoje przyczyny i konsekwencje. Mimo że do fabuły n mogę się czepiać, to jednak napiszę tu to co mnie najbardziej wręcz wystraszyło, słaba "głosowa" gra aktorska na początku, na szczęście po paru minutach wszystko się poprawia. Moja ocena dla fabuły to całe 10/10.

          Postaci- Czyli elegancki majstersztyk. Żadna z postaci nie powtarza się, zarówno z wyglądu, jak i z charakteru. Wszyscy są oryginalni, i każdego poznaje się n swój sposób. Na szczęście postaci nie ma zbyt dużo przez co nie m sytuacji znanych z innych serii, gdzie pojawia się cła armia osób występujących na jeden odcinek, aby zapomnieć o nim po chwili. Kolejnym plusem są relacje między bohaterami. Zdarzają się takie jak wszędzie czyli "ja cię lubię, a ty mnie" ale niektóre są genialnie dopracowane, z ukrytymi przesłaniami, do których dochodzi się razem z końcem serii. Została tylko ocena, czyli jak nietrudno się domyślić 10/10.

          Grafika/kreska/animacja- oceniając kreskę i animację starałem się brać pod uwagę rok produkcji, jednak ta wymówka nie ocali serii od słabej oceny za ten aspekt. Projekty postaci owszem są różnorodne, jak ich charaktery, jednak momentami widać aż za bardzo, że mają już swoje lata. Tło i otoczenie również są dobre, ale jak na tamte czasy. Co do animacji to nie wiem co napisać, ponieważ o ile ujęcia z bliska wyglądają nieźle, to ujęcia z daleka już po prostu są przestarzałe. Widać to na przykład gdy postaci biegną, lub robią chaotyczne ruchy. Moja ocena to, podwyższona z sentymentu, 6/10.

          Muzyka- Kolejna mocna stron tego anime. Muzyka pasuje do serii tak samo jak jej spokojny bieg, a ending mam na dysku . Niestety nie można tego powiedzieć o openingu, który jest jaki jest, ale jednak moim zdanie psuje trochę wszystko. No ale nawet mimo openingu daję 9/10.

          Ocena ogólna- Anime ma bardzo niewiele minusów, które wynikają przeważnie z wieku serii, natomiast gigantyczną przewagę nad nimi mają liczne plusy. Polecam tę serię każdemu, i daję całe 9/10.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.real-craft.pun.pl www.walecznykroliczek.pun.pl www.rudolfik-ekonomiczna.pun.pl www.shinsoo.pun.pl www.nascie.pun.pl